Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Месенджери
Понеділок - П'ятниця 
9:00  – 17:00 
м. Київ, вул. Гаспринського, 15

Виберіть свою мову

Виберіть свою мову

Сонцезахисні лінзи з поляризацією, це що значить?

як працюють поляризаційні лінзи

Сонцезахисні лінз з поляризацією мають антиблікове покриття, тобто вони допомагають блокувати відблиски, які можуть ускладнювати водіння та й не тільки. Поляризаційні лінзи також можуть покращити зір, посиливши кольори, щоб вони виглядали більш яскравими.

За даними асоціації офтальмологів, поляризовані лінзи зменшують відблиски світла, що відбивається від поверхонь, таких як вода чи метал, що сприяє покращенню чіткості зору та комфорту під час яскравого або сонячного освітлення.

Незалежно від того, чи потрібен вам захист для очей під час водіння, занять спортом на свіжому повітрі чи іншої діяльності, поляризовані захисні лінзи допоможуть вам чітко бачити, хоча ви побачите, що в деяких ситуаціях вам не варто їх використовувати. Вибір відповідного типу сонцезахисних лінз для ваших потреб може бути легким, якщо ви знаєте, на що звернути увагу. 

Що таке сонцезахисні лінзи з поляризацією?

Поляризаційні лінзи – це різновид сонцезахисних лінз, які зменшують світлові відблиски. Як і всі лінзи в сонцезахисних окулярах, вони дають змогу комфортніше бачити в яскравих або сонячних умовах. Однак, на відміну від звичайних сонцезахисних лінз, поляризаційні сонцезахисні лінзи дозволяють бачити, незважаючи на відблиски, спричинені світлом, що відбивається від інших поверхонь, як-от капот вашого автомобіля. 

Що роблять поляризаційні сонцезахисні лінзи?

У більшості ситуацій поляризаційні сонцезахисні лінзи підвищують візуальний комфорт, фільтруючи як навколишнє, так і відбите світло. 

Важливо зазначити, що хоча поляризовані лінзи можуть зменшити або усунути сліпучий відблиск світла, відбитого вгору, вони не обов’язково захищають від шкідливих УФ -променів. Вибираючи будь-які сонцезахисні лінзи, включно з поляризованими сонцезахисними лінзами, переконайтеся, що вони мають 100% захист від UVA та UVB.

Як працюють поляризаційні сонцезахисні лінзи?

Лінзи поляризуються завдяки застосуванню спеціальної хімічної речовини, яка блокує деяке — але не все — світло від потрапляння в очі. 

Це антиблікове покриття пропускає світлові промені лише вертикально, тобто ви можете бачити все, на що дивитесь прямо. Однак вони блокують потрапляння світла під будь-яким іншим кутом, наприклад від відблиску сонця, що відбивається від снігу, автомобіля чи водойми.

Це означає, що ви часто можете чіткіше бачити те, на що дивитеся. Це також запобігає ефекту засліплення, який може бути спричинений яскравим світлом, що відбивається від поверхонь, оскільки ці світлові хвилі мають тенденцію бути горизонтальними, а не вертикальними.

Іншим ефектом поляризації є підвищення контрастності, що сприяє чіткості зображення, а також покращує кольори. 

Поляризовані та неполяризовані сонцезахисні лінзи

Чому саме поляризаційні сонцезахисні лінзи? Для певних видів діяльності, зокрема водіння вдень, водних і зимових видів спорту, вам може бути корисно носити поляризаційні сонцезахисні окуляри з такими лінзами, особливо якщо світло відбивається від поверхонь і потрапляє у ваші очі. 

Денна їзда

Поляризаційні лінзи в сонцезахисних окулярах можуть стати в нагоді під час керування автомобілем у сонячні дні. Їхнє антиблікове покриття допомагає пом’якшити світло, що відбивається від відбиваючих поверхонь у полі вашого зору — до таких поверхонь належать лобове скло, дороги, сніг і навіть капот вашого автомобіля. Це забезпечує більш безпечне водіння без відволікань або навіть тимчасової сліпоти, яка може бути спричинена особливо інтенсивним відблиском.

Однак, якщо ви частіше їдете за кермом у похмуру погоду, вам можуть підійти неполяризовані лінзи в сонцезахисних окулярах. Вони, як правило, дозволяють краще бачити в умовах низького контрасту. 

Для водіння в снігові або морозні дні насправді безпечніше носити сонцезахисні окуляри з неполяризованими лінзами. У цих випадках ви зможете бачити відблиски, яке сповіщає про ожеледицю на дорозі.

Нічна їзда

Якщо ви погано бачите дорогу через відблиски вуличних ліхтарів і фар, можливо, вам цікаво, чи можуть поляризаційні лінзи допомогти вам керувати автомобілем у нічний час. Відповідь - ні: ви ніколи не повинні носити сонцезахисні окуляри в умовах слабкого освітлення або темряви. Хоча вони можуть вирішити проблему відбиття від фар і вуличних ліхтарів, вони зрештою спричинять більше проблем, роблячи все надто темним, щоб побачити щось інше.

Існують спеціально розроблені лінзи для водіння автомобіля для того, щоб краще бачити дорогу не звертаючи увагу на освітлення, якщо ви шукаєте лінзи саме для цього. .

Відпочинок на свіжому повітрі

Поляризаційні лінзи можуть бути корисними для активного відпочинку, особливо коли зовнішнє світло посилюється відблисками — наприклад, коли ви в дорозі або біля водойми. Однак є також види активного відпочинку, для яких не рекомендуються мати поляризаційні лінзи в сонцезахисних окулярах.

Приклади, коли поляризаційні лінзи в сонцезахисних окулярах можуть бути корисними:

  • Риболовля: коли ви перебуваєте на водоймі або поблизу неї, поляризовані лінзи можуть допомогти вам бачити чіткіше, зменшуючи відблиски від відбиття води. Це також означає, що ви краще бачите поверхню води, що забезпечує величезну перевагу для рибалок.

  • Водні види спорту: якщо ви займаєтеся водними видами спорту, поляризовані лінзи можуть зменшити навантаження на ваші очі від відблисків води. Крім того, вони допоможуть вам побачити більше підводної дикої природи.

  • Піші прогулянки: поляризовані лінзи ідеально підходять для мальовничих краєвидів, оскільки вони допомагають покращити кольори, тож ви можете чіткіше бачити яскраві пейзажі.

Поляризаційні лінзи в сонцезахисних окулярах можуть бути не найкращим вибором для інших заходів на свіжому повітрі, таких як:

  • Зимові види спорту: хоча ви можете думати, що поляризаційні лінзи були б корисними під час катання на лижах або сноуборді, відсутність можливості бачити відблиски снігу та льоду під час цих видів діяльності може бути шкідливим. Це тому, що ці відблиски попереджають вас про небезпечні крижані участки, що дозволяє їх уникати.

Перегляд відео на екрані електронного пристрою

Коли справа доходить до того, щоб дивитися на екран смартфона, ноутбука чи банкомату, поляризаційні лінзи сонцезахисних окулярах вам не допоможуть.

Це тому, що антиблікове покриття поляризованих лінз спотворює цифрові екрани, роблячи їх блідими або зовсім темними залежно від кута, під яким ви дивитесь на екран. Це може дратувати, оскільки вам доведеться знімати сонцезахисні окуляри щоразу, коли ви хочете перевірити телефон, щоб побачити час або прочитати текстове повідомлення. Це також може засмучувати тих, хто використовує сучасні панелі автомобіля, щоб переглядати цифрові карти під час водіння. Неполяризовані лінзи сонцезахисних окулярах не спричиняють такого типу дискомфорту.

Також ви можете розглянути лінзи для роботи за комп'ютером які створені спеціально для використання всередині приміщень, для тих, хто проводить багато часу, дивлячись на екран, під час роботи чи відпочинку. Як і поляризовані лінзи, лінзи зі спеціальним покриттям спеціально фільтрує шкідливе синє світло.

Так сонцезахисні лінзи з поляризацією, кращі?

Ваш вибір поляризованих або неполяризованих лінз залежить від ваших особистих потреб і того, як ви плануєте їх використовувати. Для багатьох людей наявність пари кожного типу сонцезахисних окулярів може бути корисним для використання в різних ситуаціях. 

Якщо ви намагаєтеся визначити, чи підходять вам поляризаційні сонцезахисні лінзи, ось переваги та недоліки.

Переваги поляризаційних сонцезахисних лінз

Поляризаційні лінзи фільтрують як навколишнє, так і відбите світло, тож вони дійсно можуть зменшити напругу очей, яка виникає під час перебування в яскравому середовищі. Це не лише покращує здоров’я ваших очей і допомагає уникнути відволікань і тимчасової сліпоти, спричинених відблисками, але також допомагає вам чіткіше бачити пейзажи та кольори.

Якщо на ваші очі потрапляє занадто багато світла, це може ускладнити або взагалі унеможливити зір. Ось чому поляризаційні сонцезахисні лінзи забезпечують величезну перевагу під час водіння вдень та риболовлі — вони допомагають вам бачити, незважаючи на сонячне світло, а також на відбите світло від автомобілів або води.

Поляризаційні лінзи також можуть покращити зір під час активного відпочинку, наприклад спостереження за птахами, походів і мальовничих прогулянок, де чіткий зір є пріоритетом. Вони підвищують комфорт і чіткість зору. Часто сонцезахисні окуляри можуть спотворювати колір, але сонцезахисні окуляри з поляризованими лінзами справді можуть протидіяти цьому.

Недоліки поляризаційних сонцезахисних лінз

Поляризовані сонцезахисні лінзи можуть ускладнити перегляд екрана телефона або ноутбука. Це може бути особливо проблематично, якщо ви покладаєтеся на цифровий дисплей приладової панелі або мобільний телефон, коли прокладаєте маршрут у своєму автомобілі. Якщо це так, ви можете вибрати неполяризовані лінзи, коли вам потрібно побачити карту під час водіння.

За умов слабкого освітлення поляризовані лінзи можуть блокувати занадто багато світла. Вони найкращі в яскравому середовищі. Коли занадто багато хмар або сонце сідає, все одно добре носити сонцезахисні окуляри з УФ-захистом для вашого здоров’я, але вам може не знадобитися поляризація. Вони також не підходять для нічної їзди, оскільки вони занадто затемнять дорогу.

Нарешті, вони зазвичай дорожчі за стандартні сонцезахисні лінзи. Однак для багатьох користувачів — включно з тими, хто їздить на автомобілі, ходить в похід або на риболовлю — вони того варті.

Поляризовані сонцезахисні лінзи за рецептом

Сонцезахисні лінзи за рецептом доступні з антибліковим покриттям або без нього. Вибір поляризованих лінз може бути вартим того, якщо ви будете носити сонцезахисні окуляри вдень для водіння або риболовлі, але ви можете вибрати неполяризаційні сонцезахисні лінзи, якщо ви збираєтеся використовувати їх для занять спортом, особливо якщо це буде ваша єдина пара окулярів. Ви можете вибрати, придбати та замовити встановлення поляризаційних сонцезахисні лінз за рецептом у нашому інтернет-магазині лінз

Чи варто переплачувати за поляризаційні сонцезахисні лінзи?

Платити трохи більше за поляризаційні сонцезахисні лінзи варто того для багатьох людей, хоча вони підходять не всім. Важливо подумати про те, як ви плануєте використовувати сонцезахисні окуляри та в яких ситуаціях ви плануєте їх носити.

Поляризаційні сонцезахисні лінзи зазвичай варті того, хто буде використовувати сонцезахисні окуляри під час риболовлі або водіння вдень. Вони також можуть допомогти підвищити колір і чіткість пейзажа 

Загалом усім потрібен УФ-захист для очей, тому купуючи сонцезахисні окуляри або замінюючи лінзи, щоб вони забезпечували 100% захист від UVA та UVB. 

Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Карта сайта
Корисне
Ми на карті

Кошик

Кошик порожній

Бажання

Список бажаних товарів чистий

Мій кабінет