Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Протягом століть вчені, винахідники та дизайнери шукали способи покращити зір за допомогою окулярів. Вивчення історії окулярів дає докази використання опуклих лінз, починаючи з 1021 року нашої ери.
Однак винахід окулярів, близьких до того, як ми їх знаємо сьогодні, з’явився лише наприкінці 1200-х років.
Хоча ми знаємо, що перші окуляри були виготовлені в Італії близько 1286 року, досі невідомо, хто був першим винахідником. Ось погляд на історію одного з найважливіших винаходів у світі:
1286: окуляри вперше стали доступними
Історія показує, що саме брат Алессандро делла Спіна з Пізи, Італія, був першим, хто виготовив і поділився окулярами. Стародавня хроніка домініканського монастиря Св. Катерини в Пізі пише: «Окуляри, які спочатку були виготовлені кимось іншим, хто не хотів ними ділитися, він (Спіна) зробив їх і поділився ними з усіма з веселим і охотним серцем. В 1301 році у Венеції існували правила гільдії, які регулювали продаж окулярів.
1352 р.: Окуляри в мистецтві
Найпершим графічним доказом використання окулярів є портрет кардинала Гуго де Прованса, зроблений Томмазо да Модена в 1352 р., який читає в скрипторії.
1400 р.:
Окуляри із заклепками. Ранні оправи для окулярів складалися з двох збільшувальних стекол, з’єднаних за допомогою ручок, щоб вони могли захоплювати ніс. Їх називають «окулярами з заклепками». Найперші збережені екземпляри були знайдені під дошками підлоги хору монахині під час реконструкції абатства Вінхаузен на півночі Німеччини в 1953 році.
1400-1600: Ручні окуляри
З самого початку розробки, дизайн окулярів не міг залишатися на місці. У 15-16 століттях окуляри зазвичай носили в руках. Згодом вони перетворилися на більш зручний арочний міст, відомий як «bow specs».
1600-1800: Нюрнберзький стиль
Цільні дротяні (зазвичай мідні) оправи з круглими лінзами, більш відомі як окуляри для носа в нюрнберзькому стилі, увійшли в моду, їх масово виробляли протягом 17 століття і до початку 19 століття.
1677-1727: Храмові окуляри
Критична проблема стабільності залишалася невирішеною протягом приблизно 440 років, доки лондонський оптик Едвард Скарлетт не вдосконалив «храмові окуляри». Вижче їх видно на портреті Ель Греко.
1752: Окуляри з подвійними шарнірами
Інший лондонський виробник приладів і оптик, Джеймс Ейско, отримав заслугу винайти цю першу дужку з подвійними петлями в 1752 році. Він описав ці сторони як «створені, щоб не тиснути ні на ніс, ні на скроні».
1760: Біфокальні лінзи
Розділені лінзи, пізніше відомі як біфокальні окуляри, були винайдені, швидше за все, Бенджаміном Франкліном (який страждав як на короткозорість, так і на пресбіопію). У травні 1785 року Франклін писав лондонському філантропу Джорджу Уотлі: «Оскільки я постійно ношу власні окуляри, мені достатньо рухати очима вгору чи вниз, щоб чітко бачити далеко чи поблизу, а відповідні окуляри завжди напоготові».
1900-1920: Пенсне Наприкінці
19 століття все більше людей носили окуляри щодня. Популярним стилем того часу (і недорогим) було пенсне (франц. «щипнути ніс»). Пенсне не мають дужок, але щільно сидять на переніссі.
1913-1945: Сучасні сонцезахисні окуляри
У 1913 році сер Вільям Крукс з Англії створив лінзу, здатну поглинати ультрафіолетове та інфрачервоне світло. Подальші досягнення в сонцезахисних окулярах були створені, щоб задовольнити потреби військового персоналу під час Другої світової війни. У результаті виробники почали продавати споживачам сонцезахисні окуляри, які були водночас практичними та модними.
1950 Дотепер
Окуляри перетворилися на аксесуар який є тепер важливою складовою гардеробу кожного. Як і одяг, окуляри змінюються відповідно до тенденцій сезону і потребують постійного оновлення, інакше ви ризикуєте залишитися «не в моді».
У https://fixoptic.kyiv.ua/ ми прагнемо не лише надавати послуги, а й ділитися корисною інформацією!