Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Месенджери
Понеділок - П'ятниця 
9:00  – 17:00 
м. Київ, вул. Гаспринського, 15

Виберіть свою мову

(068)-687-59-09 Пн-Пт: 10.00-17.00

Виберіть свою мову

Як правильно підібрати лінзи для окулярів?

Варіанти лінз для окулярів

Незалежно від того, чи ви купуєте окуляри вперше, чи ви просто хочете їх обновити, важливо навчитися вибирати найкращі лінзи для вашої оправи.

Ось кілька ключових факторів, які слід враховувати при виборі:

Матеріали лінз

На початку появи окулярів усі лінзи виготовлялися зі скла. Хоча скло забезпечувало чудову якість зору, лінзи мали високий ризик розбиття.

Зараз існує багато варіантів матеріалів для лінз, у кожного з яких є недоліки та переваги. До найпопулярніших варіантів можна віднести пластик, полікарбонат.

Пластикові лінзи CR-39

Якщо у вас все життя були проблеми із зором, то ймовірно, у дитинстві у вас була принаймні одна пара пластикових лінз. Пластикові лінзи недорогі у виробництві, і вони не будуть коштувати всіх грошей, якщо вам знадобиться їх замінити.

Але те, що пластикові лінзи доступні, це не означає, що вони неякісні. Пластикові лінзи CR-39 вдвічі менші, ніж скло, і пропонують чудову оптику, тож ви бачитимете крізь них із майже ідеальною чіткістю та не побоюєтеся, що скло в будь-який момент розіб’ється у ваших очах.

Недоліком саме пластикових лінз CR-39 є ​​те, що лінзи товщі, ніж інші сучасні лінзи, особливо якщо у вас є сильний рецепт, тому вони можуть не відповідати вашому почуттю стиля.

Високоіндексні пластикові лінзи

Не всі пластикові лінзи однакові. З роками пластикові лінзи стали більш досконалими та пропонують більше переваг, ніж надійні CR-39. 

Сучасні пластикові лінзи з високим показником індексу є чудовою серединою між ціною та комфортом. Вони є одними з найтонших лінз, доступних на ринку, і вони легші за традиційні пластикові лінзи CR-39.

Полікарбонатні лінзи

Якщо ви ведете активний спосіб життя або купуєте окуляри для своєї дитини, вам підійде пара полікарбонатних лінз. Ці лінзи мають чудову ударостійкість, тому вони можуть витримати майже все, що ви кинете (або ваша дитина) у них.

Ця сила також не приходить за рахунок ваги. Полікарбонатні лінзи є одними з найлегших лінз на ринку, навіть легшими за пластик з високим індексом.

Ще одна чудова перевага полікарбонатних лінз полягає в тому, що вони природним чином фільтрують понад 99% УФ-променів, тож це чудовий варіант для вас і ваших дітей, щоб носити їх на вулиці.

Одним із недоліків, який слід враховувати, є те, що полікарбонатні лінзи схильні до хроматичної аберації, а це означає, що ви можете побачити кольорові ореоли навколо об’єктів, коли носите окуляри.

В основному матеріал, з якого виготовлені ці лінзи, розсіює світло інакше, ніж інші лінзи. Це найбільш помітно, коли ви дивитесь на джерела світла через периферію ваших лінз.

Лінзи за рецептом

Якщо у вас проблеми із зором на певних відстанях, ваш офтальмолог вирішить, чи потрібні вам однофокусні лінзи, біфокальні лінзи, чи прогресивні лінзи, коли визначить вам рецепт на окуляри .

Однофокусні лінзи забезпечують однакове збільшення на будь-якій відстані, тоді як біфокальні лінзи оптимізовані, щоб допомогти вам бачити поблизу чи далеко. Прогресивні лінзи забезпечують поступове зміщення сили збільшення по всій лінзі. 

Лікування лінзами

Окрім матеріалу та типу рецепта, спеціальні покриття та обробки можуть запропонувати додаткові переваги, щоб зробити ваші лінзи якнайкраще. Ось кілька варіантів, які вам можуть знадобитися:

  • Покриття проти подряпин – це покриття допомагає вашим лінзам протистояти порізам і подряпинам. Якщо ви знаєте, що ваші окуляри будуть сильно зношуватися, це допоможе їм прослужити довше. Тільки пам’ятайте: жодне покриття не гарантує 100% запобігання подряпинам.

  • Антиблікове покриття (AR) – відблиски викликають справжнє занепокоєння у людей в окулярах. Якщо ви втомилися від відблисків, що відбиваються від ваших лінз, або якщо вам важко їздити вночі, AR -покриття для вас.

  • УФ-блокуюча обробка – більшість сучасних матеріалів для лінз блокують ультрафіолетові промені природним шляхом. Для тих, хто цього не робить, це покриття допоможе привести їх у відповідність.

  • Фотохромна обробка – перехід між яскравим і слабко освітленим середовищем може зайняти деякий час, щоб звикнути. Ця обробка полегшує цей перехід, допомагаючи вашим лінзам адаптуватися до світла в новому оточенні. Фотохромні лінзи також блокують синє світло, що зручно, якщо ви проводите багато часу перед екраном комп'ютера і не хочете купувати окрему пару комп'ютерних окулярів .

Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Карта сайта

Ми на карті