Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Удосконалена технологія оптичного дизайну дозволяє виготовляти асферичні окулярні лінзи з більш плоскими кривими, ніж звичайні лінзи, надаючи їм тонший і привабливіший профіль.
Звичайні лінзи мають сферичну передню поверхню, тобто вона має однакову криву по всій поверхні, подібно до футбольного м’яча.
З іншого боку, асферичні лінзи мають складнішу передню поверхню, кривизна якої поступово змінюється від центру лінзи до краю.
Більшість асферичних лінз також є лінзами з високим індексом потоншення як приклад:
Поєднання асферичного дизайну з матеріалами для лінз з високим індексом потоншення створює лінзи, які помітно тонші, тонші та легші за звичайні скляні лінзи чи пластикові лінзи.
Асферичні лінзи мають тонший профіль практично для всіх рецептів, але різниця особливо помітна в лінзах, які коригують значну далекозорість. Лінзи для корекції далекозорості (опуклі або «плюсові» лінзи) товщі в центрі і тонші по краю. Чим сильніший рецепт, тим більше центр лінзи виступає вперед від оправи.
Асферичні лінзи плюс можна зробити зі значно плоскішими кривими, тому лінза менше випирає з оправи. Це надає окулярам більш тонкий і приємний профіль.
Це також дає можливість людям із сильним рецептом носити більший вибір оправ, не турбуючись про те, що лінзи будуть занадто товстими.
Окулярні лінзи, які коригують короткозорість ( увігнуті або «мінусові» лінзи ), мають протилежну форму: вони найтонші в центрі і найтовщі по краю.
Хоча ефект потоншення асферичного дизайну менш помітний у мінусових лінзах, він все одно забезпечує помітне зменшення товщини краю порівняно зі звичайними лінзами для корекції короткозорості.
У звичайних конструкціях об’єктивів створюється деяке спотворення, коли ви дивитеся від центру об’єктива — незалежно від того, спрямований ваш погляд ліворуч чи праворуч, вгору чи внизу.
Конструкції асферичних лінз, з іншого боку, зменшують або усувають це спотворення, створюючи ширше поле зору та кращий периферійний зір. Завдяки цій ширшій зоні чіткого зображення дорогі об’єктиви камер мають асферичний дизайн.
Оскільки асферичні лінзи мають більш плоскі вигини, ніж звичайні лінзи, вони ближче прилягають до вашого обличчя. Це велика перевага для тих, хто носить сильну корекцію.
Звичайні сферичні лінзи з сильним рецептом для далекозорості спричиняють небажане збільшення. Завдяки цьому об’єкти здаються більшими та ближчими, ніж вони є насправді. І оскільки цей збільшувальний ефект діє в обох напрямках, звичайні лінзи для далекозорості також надають очам власника неприродно збільшений вигляд схожі «очі-жука».
Звичайні лінзи для короткозорості роблять якраз протилежне: вони роблять предмети меншими та надають очам вигляд більш маленьких ніж є насправді.
Асферичні лінзи значно зменшують ці небажані ефекти збільшення та зменшення, тому світ виглядає більш природним для користувача, а очі користувача виглядають більш природними для всіх інших.
Асферичні конструкції доступні в монофокальних лінзах для корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму, а також у прогресивних лінзах і біфокальних лінзах окулярів. Хоча більшість асферичних лінз виготовлені з матеріалів з високим індексом, вони також доступні зі звичайного пластику.
Інші вдосконалення, включаючи технологію фотохромних лінз, також доступні в асферичних лінзах.
З кількох причин вибір оправи важливий для асферичних лінз. Загалом, найкраще виглядають окуляри, коли оправа не надто велика й коли очі розташовані посередині отвору оправи. Ваш окуліст або наший оптик допоможе вам вибрати найкращий тип оправи для ваших нових асферичних лінз.
Вимірювання асферичних лінз вимагає більшої обережності та вправності з боку оптика, але це вимагає лише додаткової хвилини або двох.
Створення складних кривих, які використовуються в асферичних лінзах, робить ці вдосконалені лінзи трохи дорожчими за звичайні лінзи. Але видатні косметичні та візуальні переваги цих тонших і легших лінз роблять їх гарною інвестицією.
Оскільки асферичні лінзи плоскіші та розташовані трохи ближче до обличчя, ніж звичайні лінзи, деякі користувачі можуть помітити більше відблисків на передній і задній поверхнях лінз. З цієї причини антиблікове покриття настійно рекомендується для всіх асферичних лінз.