Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Месенджери
Понеділок - П'ятниця 
9:00  – 17:00 
м. Київ, вул. Гаспринського, 15

Виберіть свою мову

(068)-687-59-09 Пн-Пт: 10.00-17.00

Виберіть свою мову

Прості способи щоб зменшити навантаження на очі за комп’ютером

Втома очей при роботі за комп'ютером

Оскільки більшість людей залишалися вдома під час пандемії коронавірусу, ми склали список із п’яти простих способів як зменшити напруження очей, спричинене додатковим часом перед екраном.

Вплив блакитного світла можна зменшити, і найпростіший спосіб – скоротити час роботи за екраном, щоб полегшити симптоми цифрового напруження очей.

Втома очей від тривалого перегляду екранів може спричинити головний біль, затуманення зору, поганий сон і сльозотечу, втому або сухість очей. Хоча симптоми є тимчасовими, занадто багато часу перед екраном також посилює та прискорює наявні захворювання очей.

Що таке синє світло?

Коли ви дивитеся на екрани комп’ютерів та інших цифрових пристроїв, які випромінюють синє світло, цей несфокусований візуальний «шум» зменшує контраст і може сприяти напруженню очей. Синє світло також дуже важливе для регуляції природного циклу сну/неспання організму. Забагато синього світла пізно ввечері може порушити цей цикл, потенційно погіршивши якість сну та спричинивши втому вдень.

5 порад, як зменшити напругу на очі

1. Дайте своєму екрану та очам відпочити

Кожні 20 хвилин експозиції екрана робіть паузу та дивіться на об’єкт на відстані 5-6 метрів протягом 20 секунд.

Крім цих невеликих пауз, робіть довші перерви від екрана. Приблизно кожну годину вставайте і розминайте ноги.

Побалувати себе, вийдіть на вулицю. Виведіть домашніх тварин на прогулянку — подихайте свіжим повітрям. Ваш ноутбук, смартфон і телевізор залишаться на місці, коли ви повернетеся.

2. Частіше моргайте

За словами дослідників, ви зазвичай моргаєте 15-20 разів на хвилину. Дивлячись на маленький сяючий прямокутник у своїй руці, ви кліпаєте лише 5-7 разів на хвилину. Звичайно, ваші очі будуть сухі!

Моргання – це те, як ваші очі залишаються вологими та вимивають сміття, тому щоразу, коли ви граєте у відеоігри чи дивитеся телевізор, не забувайте моргати. Ваші очі будуть закриті лише на десяту частку секунди, тому ми обіцяємо, що ви нічого не пропустите!

3. Налаштуйте параметри відображення екрана

Багато смартфонів, планшетів і комп’ютерів дозволяють регулювати параметри дисплея, щоб полегшити перегляд екрана.

Гарне правило: тримайте екран такої ж яскравості, як і робоче середовище. Занадто темні або надто яскраві дисплеї можуть створювати відблиски на екрані, які можуть напружувати очі.

Деякі смартфони дозволяють користувачам перемикати свій дисплей у «темний режим», який показує білі літери на темному тлі. Кажуть, що це налаштування зручніше для очей, ніж суворий білий фон, який зазвичай мають телефони.

Ще один спосіб зменшити цифрове навантаження на очі — збільшити розмір тексту на екрані. Збільшення літер може полегшити читання тексту. 

Окуляри для читання, створені для комп’ютера, є ще одним чудовим способом збільшити невеликий текст, який важко читати, на екрані телефону чи комп’ютера.

4. Придбайте окуляри з лінзами, які блокують синє світло

Комп'ютерні окуляри або лінзи для комп'ютера мають покриття, яке блокує шкідливе синє світло, яке може пошкодити ваші очі та порушити ваш звичайний режим сну.

Ви можете придбати і встановити лінзи в нас будь-якої сили, що відпускаються за рецептом, або лінзи з блокуванням синього світла без рецепта. 

5. Пройдіть повне обстеження очей

Регулярні огляди — це хороший спосіб полегшити симптоми очей і перевірити загальний стан ваших очей. Час перед екраном може не бути причиною ваших головних болів або розмитого зору. Можливо, вам просто потрібен новий рецепт на лінзи.

Логотип FIXOPTIC

Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами

Карта сайта

Ми на карті