Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Рожеві очі (кон'юнктивіт) не мають єдиної універсальної причини появи. Це може бути спричинено вірусами, бактеріями, алергенами та декількома видами подразників очей. Інші основні причини включають:
Бактеріальні інфекції
Очні алергії
Подразнення контактних лінз
Хлор для басейну
Сторонні предмети (бруд, вії, шерсть домашніх тварин тощо) в оці
Хімічні пари, дим тощо.
Віруси викликають приблизно 80% випадків рожевих очей. З цієї кількості близько 90% спричинені аденовірусами — тими самими вірусами, що викликають застуду. Це може виникнути разом із застудою, грипом або іншою інфекцією верхніх дихальних шляхів.
Рідше це може бути викликано більш серйозними вірусами. До них належать коронавірус, відповідальний за COVID-19, простий герпес , вітряну віспу.
Вірусний кон'юнктивіт дуже заразний . Будь-хто, хто має це захворювання, може передати його іншим, як і звичайну застуду. Він легко передається через кашель і чхання, а також через спільні особисті речі. Ви також можете поширити або заразити його, торкаючись очей перед миттям рук. Такими способами можна навіть повторно заразитися. Кон'юнктивіт у дорослих зазвичай вірусний.
Бактеріальний кон'юнктивіт також надзвичайно заразний. Це часто викликано бактеріями стафілокока та стрептококів. Бактерії, що викликають пневмонію (Haemophilus influenzae) та інфекції вуха та пазух носа (Moraxella catarrhalis), також можуть викликати цей тип інфекції.
Однак це також може бути викликано більш небезпечними видами бактерій. Бактеріальні інфекції, що передаються статевим шляхом, такі як гонорея та хламідіоз, можуть викликати рожеві очі у дорослих і новонароджених.
Бактеріальна форма поширюється так само, як і вірусна форма. До них відносяться кашель і чхання, рідкісне миття рук і фізичний контакт з інфікованою людиною. Діти однаково схильні до зараження бактеріальним або вірусним рожевим оком.
У деяких випадках бактеріальний кон’юнктивіт може завдати серйозної шкоди оку, якщо його не лікувати. Запишіться на прийом до офтальмолога, якщо симптоми погіршаться або не почнуть зникати протягом кількох днів.
Звичайні алергени, такі як пилок, пил і шерсть тварин, часто можуть призвести до алергічного кон'юнктивіту . Особливо це стосується людей, схильних до очної алергії. Свербіж, червоні очі можуть бути сезонними (наприклад, пилок) або спалахувати цілий рік (наприклад, пил і шерсть домашніх тварин).
Білки наших очей покриті тонкою прозорою оболонкою, яка називається кон’юнктивою. Коли дрібні частинки алергену потрапляють на кон’юнктиву, вона може запалитися. Це запалення є причиною свербіння, сльозотечі та налитих кров’ю очей. На відміну від вірусного та бактеріального типів, алергічний кон’юнктивіт не є заразним.
Лікування реакції організму на алерген може зменшити або усунути симптоми, пов’язані з очима. Але, коли це можливо, найкращим способом дій є повне уникнення алергену.
Більшість інших причин кон’юнктивіту підпадають під широку парасольку «подразників». Однак дратівливий кон'юнктивіт часто поділяють на підтипи на основі видів подразників, які його викликають.
Вірусні, бактеріальні та алергічні форми також можна розділити на підтипи. Наприклад, вони можуть бути гострими (короткочасними) або хронічними (затяжними). Неонатальний кон’юнктивіт є підвидом залежно від віку — це рожеві очі, які виникають у новонароджених.
Подразником очей може бути що завгодно: від стороннього предмета в оці до сильних випарів. Основне визначення кон'юнктивіту - це запалення або інфекція кон'юнктиви ока. Отже, окрім вірусів, бактерій та алергенів, майже все, що подразнює очі, може призвести до кон’юнктивіту.
Наприклад, опущені вії, сильні хімічні випари, дим і спреї парфумів можуть викликати запалення очей. Подразнюючі форми кон'юнктивіту не є заразними.
ГПК є комбінацією алергічних і подразливих типів. Це викликано стороннім тілом в оці, найчастіше м’якими контактними лінзами. Він також може розвинутися через носіння очного протеза або накладання швів після операції на очах.
ГПК характеризується горбиками (званими сосочками), які з’являються всередині верхньої повіки. Ці шишки є частиною аномальної імунної відповіді на подразнення повік. У ГПК подразнення може бути спричинене білковими відкладеннями на сторонньому об’єкті, тертям об’єкта або тим і іншим.
Хімічний кон'юнктивіт - ще один підвид дратівної форми. Це назва, яка іноді використовується для випадків, які спричинені саме хімічним подразником.
Хімічні пари та бризки, хлор у плавальному басейні, дим і забруднення повітря — усі види хімічних подразників. Назва також може стосуватися неонатального кон’юнктивіту, спричиненого закапуванням очних крапель новонародженим.
Ця форма є ще одним прикладом дратівливого кон'юнктивіту, викликаного хімічною речовиною. Це може розвинутися як реакція токсичності або як імунна відповідь на певні типи очних крапель.
Зазвичай це пов’язано з консервантами в очних краплях, але це також може бути реакцією на діючу речовину крапель. Токсичний кон'юнктивіт зазвичай розвивається поступово, протягом багатьох тижнів застосування очних крапель.
Також називається неонатальний кон'юнктивіт, ophthalmia neonatorum - це назва, яка використовується для рожевих очей у новонароджених . Це часто викликано бактеріальними інфекціями, що передаються статевим шляхом, хламідіозом і гонореєю. Новонароджені можуть заразитися цими інфекціями при проходженні через родові шляхи.
Рідко офтальмія новонароджених також може бути викликана очними краплями, які дають новонародженим для запобігання цим бактеріальним інфекціям.
Існує кілька різних причин, через які рожеві очі можуть повторюватися (продовжувати повертатися). Деякі з них пов’язані з причиною інфекції або запалення. Однак більшість повторних випадків пов’язані з повторним контактом або недотриманням інструкцій щодо лікування.
Бактеріальний рожевий колір очей, як і будь-яка бактеріальна інфекція, може повернутися, якщо лікування антибіотиками припинити занадто рано. І бактеріальна, і вірусна форми можуть продовжувати з’являтися знову, якщо ви не вживатимете заходів для запобігання повторному зараженню. Ви повинні часто мити руки, щовечора міняти наволочки та уникати повторного використання рушників. Ви також повинні викидати будь-яку забруднену косметику та викидати контактні лінзи після кожного носіння.
Ви також можете бути повторно інфіковані, якщо інші у вашому домі, офісі чи класі мають рожеві очі. Поки присутні симптоми, кожен повинен бути особливо обережним щодо поширення та зараження інфекцією.
Алергічний кон’юнктивіт не є заразним, але зазвичай він повторюється кожного разу, коли ви піддаєтеся впливу алергенів, що викликають його.
Хронічний кон'юнктивіт означає, що симптоми тривають протягом чотирьох тижнів або довше. Це не те саме, що повторювані рожеві очі, але в деяких випадках може здатися, що симптоми з’являються і зникають.
Хронічні форми, як правило, пов’язані з іншими захворюваннями очей, які викликають первинне запалення. Наприклад, блефарит , дисфункція мейбомієвих залоз і дакріоцистит можуть призвести до хронічного кон'юнктивіту.
Бактеріальний рожевий колір очей також може стати хронічним у деяких випадках. Вірусні форми зазвичай не стають хронічними. Однак вірус контагіозного молюска, потрапивши в очі, може призвести до хронічного кон'юнктивіту.
Основні фактори ризику розвитку кон'юнктивіту пов'язані з навколишнім середовищем людини та звичками гігієни. Немає вікових обмежень — рожеві очі характерні для всіх вікових груп.
Класні кімнати, офіси та подібні спільні приміщення є ідеальним середовищем для спалахів інфекційного рожевого ока. Це особливо вірно, якщо люди миють руки недостатньо часто. Середовище також є фактором для незаразних типів. Вплив подразників очей і алергенів підвищує ризик розвитку кон’юнктивіту.
Носіння контактних лінз також може бути фактором ризику. Неправильне чищення та зберігання контактних лінз може призвести до запалення очей та інфекції. А занадто тривале носіння контактних лінз може призвести до запалення, ГПК та інших більш серйозних захворювань очей. Ви ніколи не повинні носити контактні лінзи після закінчення рекомендованого терміну служби. І ніколи не спіть в них, якщо це спеціально не призначено вашим окулістом.
Найпоширеніші типи рожевих очей зазвичай не викликають шкідливих ускладнень. Але можливі ускладнення , особливо у новонароджених і у важких або хронічних випадках. Якщо не лікувати, ці випадки можуть спричинити небезпечне для зору пошкодження рогівки та інші проблеми.
Ви повинні звернутися до офтальмолога, якщо ваші симптоми не почали покращуватися через кілька днів або якщо вони продовжують погіршуватися. Розширені або погіршення симптомів можуть означати, що у вас більш серйозна форма рожевих очей, або вони можуть бути наслідком зовсім іншого стану очей.
Також важливо звернутися до офтальмолога, якщо ваші симптоми не реагують на лікування антибіотиками протягом трьох-п’яти днів. Це може вказувати на неправильний діагноз або основне захворювання очей.
Хоча серйозні стани або ускладнення рідкісні, вони можуть статися. Окуліст зможе діагностувати ваш стан і виключити будь-який інший тип інфекції ока. Вони також призначать будь-яке необхідне лікування та дадуть найкращу пораду, як полегшити симптоми вдома.
Кожного разу, коли ви відчуваєте сильне почервоніння очей або біль, або якщо ваш зір страждає, вам слід якнайшвидше записатися на прийом до офтальмолога .