Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Ми завжди готові допомогти вам у всіх питаннях пов'язаних з окулярами
Лінзи для окулярів з високим індексом — це правильний вибір, якщо вам потрібні тонші, легші лінзи та максимально привабливі та зручні.
Більш тонкі, легші лінзи з високим індексом особливо рекомендуються, для короткозорості, далекозорості або астигматизму. Також лінзи з високим індексом можуть зробити ваші окуляри помітно тоншими, легшими та привабливішими, незалежно від того, наскільки сильний ваш рецепт.
Більшість тих, хто носить окуляри, є короткозорими, тому потрібні коригувальні лінзи, тонкі в центрі, але товщі по краю лінзи. Чим сильніший рецепт, тим товщі края.
Більшість сучасних брендових оправ виготовлені з пластику або металу з обідками, тоншими за саму лінзу.
Крім того, популярні безободкові окуляри роблять лінзи повністю відкритими.
У будь-якому випадку краї лінз добре помітні, а товщі краї можуть погіршити зовнішній вигляд ваших окулярів.
Лінзи для окулярів виправляють помилки заломлення шляхом згинання (заломлення) світла, яке проходить через лінзу. Рівень здатності викривлення світла (сила лінзи), який необхідний для забезпечення хорошого зору, вказано в рецепті окулярів, наданому вашим лікарем.
Похибки заломлення та сила лінзи, необхідні для їх виправлення, вимірюються в одиницях, які називаються діоптріями. Якщо у вас помірна короткозорість, рецепт на лінзи може містити -2,00. Якщо у вас висока короткозорість, він може містити -8,00.
Якщо ви далекозорі, вам потрібні «плюсові» (+) лінзи, які товщі в центрі і тонші по краю.
Звичайні скляні лінзи для окулярів при короткозорості або далекозорості можуть бути досить товстими та важкими.
На щастя, хіміки створили різноманітні нові «високоіндексні» пластикові матеріали для лінз, які ефективніше заломлюють світло.
Це означає, що в лінзах з високим індексом можна використовувати менше матеріалу для корекції заломлення світла, що робить пластикові лінзи з високим індексом тоншими та легшими за звичайні скляні.
Тонші. Завдяки своїй здатності ефективніше заломлювати світло, лінзи для короткозорості з високим індексом мають тонші края, ніж лінзи з такою ж рецептурною силою, виготовлені зі звичайного пластику.
Для тонших країв потрібно менше матеріалу для лінз, що зменшує загальну вагу лінз. Лінзи з високоякісного пластику легші за ті ж лінзи зі звичайного пластику, тому їх зручніше носити.
Скляні лінзи з високим показником індексу також мають тонші края, але скло з високим індексом важче за звичайне скло, тому зі склом не так багато економії ваги, як із пластиковими лінзами.
Легкі лінзи є ще більшою перевагою для далекозорих рецептів, які можуть зробити звичайні лінзи дуже важкими.
Крім того, більшість лінз із високим індексом мають асферичний дизайн, який надає їм тоншого, привабливішого профілю та зменшує ефект збільшеного ока, який спричиняють звичайні лінзи при сильній далекозорості.
Існує велика різноманітність тонких, легких лінз для окулярів із високим індексом, залежно від того, наскільки ефективно вони поглинають світло.
Здатність окулярних лінз до викривлення світла визначається «показником заломлення» матеріалу лінзи. Цей показник заломлення є відношенням швидкості світла, коли воно рухається в повітрі, до швидкості світла, коли воно проходить через матеріал лінзи.
Швидкість світла зменшується, чим більше воно заломлюється, коли проходить крізь матеріал лінзи. Таким чином, лінзи, які ефективніше заломлюють світло, мають вищий індекс потоншення, ніж ті, які заломлюють світло менш ефективно, а лінзи з вищим індексом тонші, ніж лінзи з такою ж силою, виготовлені з матеріалів з нижчим показником заломлення.
Якщо коротко: чим вищий показник заломлення, тим тонша лінза.
Звичайні пластикові лінзи мають індекс потоншення лінзи 1.49 або індекс потоншення лінзи 1.50
Будь-який матеріал для лінз із показником індекса, вищим, ніж у скла, вважається високим.
Полімерні лінзи з високим індексом тепер доступні з широким діапазоном індексів, зазвичай коливаються від індекс потоншення лінзи1.56 до індекс потоншення лінзи 1.74. Лінзи з високим індексом або вище, зазвичай принаймні на 50 відсотків тонші за звичайні пластикові лінзи.
Також, загалом, чим вищий індекс, тим вища вартість лінз.
Ваш рецепт на окуляри також визначає, який матеріал з високим індексом ви можете використовувати для своєї лінзи. Матеріали з найвищим індексом використовуються переважно для найсильніших рецептів.
Якщо вам потрібні лінзи з високим індексом, обов’язково запитайте нас. Але покладайтеся на пораду свого окуліста, лінзи з яким індексом використовувати. Ваш окуліст може пояснити, які лінзи з високим індексом є найкращим вибором для ваших потреб і бюджету.
Більшість сучасних популярних дизайнів і функцій лінз, включаючи прогресивні лінзи та фотохромні лінзи, доступні з матеріалів з високим індексом.
Усі матеріали для лінз перешкоджають проходженню світла через лінзи. Це світло відбивається від поверхні лінзи, відволікаючи увагу та знижуючи чіткість в нічний період часу.
Звичайні скляні або пластикові лінзи відбивають близько 8 відсотків світла, яке інакше потрапляло б в око. Лінзи з високим індексом відбивають на 50 відсотків більше світла, ніж звичайні скляні або пластикові лінзи.
Для кращого зору та зовнішнього вигляду гарною ідеєю є покриття антивідблиску лінз (AR-покриття), нанесене на лінзи з високим індексом. Лінзи з високим індексом покриття AR пропускають до ока до 99,5% світла для оптимального зору.
А оскільки AR-покриття практично усуває відображення лінз, воно робить лінзи з високим індексом майже непомітними, тож інші бачать ваші очі, а не лінзи.
Крім того, дослідження показали, що лінзи для окулярів з антибліковим покриттям забезпечують чіткіше зір в ночі з меншим відблиском — справжня перевага для водіїв.